ورود کاربر
به خاطر سپردن
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟
ثبت نام
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید
سبد خرید
عکس محصول نام محصول تعداد قیمت حذف
مبلغ قابل پرداخت
0
تکمیل اطلاعات پرداخت
شیوه پرداخت
همه چیز در مورد لاستیک دولتی
نویسنده : Sadeghhaghighat

همه چیز در مورد لاستیک دولتی

همه چیز در مورد لاستیک دولتی

لاستیک ها از مهم ترین اجزا برای راه انداختن اتومبیل ها به حساب می آیند. به دلیل اهمیت لاستیک ها در انتقال دادن قدرت، تهیه ی آن برای هر مدل خودرو از الزامات است. تامین لاستیک دولتی در کشور یکی از بهترین طرح هایی می باشد که باعث شده تهیه ی آن برای مردم در قشر مختلف راحت تر صورت گیرد. حال شاید برای شما هم سوالاتی پیرامون ویژگی های لاستیک دولتی ، قیمت آن و نیز مراکز ارایه کننده ی آن بوجود آمده باشد. برای یافتن پاسخ سوالات خود در مورد لاستیک دولتی حتما متن را تا انتها بررسی کنید.

 

لاستیک دولتی چیست؟

لاستیک دولتی در حقیقت لاستیک هایی هستند که برخی شرکت ها و فروشگاه های ارایه دهنده ی لوازم جانبی أنواع خودروها، به مردم ارایه می دهند. تفاوتی که در مورد لاستیک دولتی و دیگر لاستیک ها وجود دارد، سهمیه محدود آن برای هر خودرو است. در حقیقت این طرح به منظور رفاه حال هموطنان ترتیب داده شده است. پس از نظر ویژگی های ساختاری با مدل های آزاد تفاوتی ندارند.

قیمت لاستیک دولتی

لاستیک دولتی نسبت به مدل های آزاد قیمت پایین تری دارند. شرکت های زیادی برای آن که بتوانند به نوعی کیفیت تولیدات خود را بیشتر به مردم معرفی کنند، در چنین طرح هایی شرکت کرده و لاستیک های خود را با نرخ بسیار کمتر از حد معمول وارد بازار می کنند. البته بازار لاستیک دولتی به دلیل همین قیمت مطلوب، طبق دستورالعمل ها و قوانین خاصی کنترل می شود. قیمت لاستیک دولتی بسته به مدل خودروها می تواند میزان متفاوتی داشته باشد. سیستم خرید لاستیک دولتی اغلب بدین شکل است که هزینه قیمت و مالیات محصول توسط خریدار پرداخت می شود. همچنین مبلغی هم برای ارسال لاستیک باید پرداخت شود تا تایرها به دست شما برسد. مزیت استفاده از طرح خرید لاستیک دولتی این است که فروشندگان نمی توانند قیمت بالاتری را از خریداران دریافت نمایند. به نوعی می توان گفت البته قیمت تمام شده ی لاستیک دولتی به شیوه ی خرید آن نیز بستگی خواهد داشت. شیوه ی غیر حضوری و آنلاین به این دلیل که نیاز به خروج از منزل و صرف وقت را هم نخواهد داشت، شاید بهتر از شیوه ی حضوری بتواند در رفع نیاز به تایر باکیفیت مورد توجه قرار گیرد.

 

 

کدام مدل لاستیک دولتی بهتر است؟

در دنیای لوازم و تجهیزات خودرو، شرکت ها و برندهای زیادی مشغول به فعالیت هستند که هر کدام محصولات با درجه ی کیفی متفاوت را به بازار عرضه می نمایند. شاید تا سال های گذشته تعداد برندهای تولید کننده تایر که در طرح ارایه ی لاستیک دولتی شرکت می کردند زیاد نبود، اما حالا خوشبختانه اغلب برندهای مطرح در این زمینه فعالیت گسترده ای دارند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که توجه به برند لاستیک، اجزای تشکیل دهنده ی آن، تاریخ تولید تایر، میزان بار مجاز برای آن و نیز سایز آن جزو اولویت های مهم در هنگام تهیه ی لاستیک دولتی به حساب می آيد. اغلب به دلیل آن که لاستیک های دولتی از نظر قیمت و هزینه سود کمتری برای تولید کنندگان دارند، ممکن است باعث شود برخی سودجویان تقلب هایی را اعمال کنند. به همین دلیل هم توصیه می شود تمام نکات کیفی را حدالامکان بررسی نمایید و البته مهم تر از هر چیزی، خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید.

 

چه چیزهایی برای خرید لاستیک دولتی مورد نیاز است؟

برای آن که بتوانید در هر سال لاستیک دولتی تهیه کنید، لازم است تا برخی مدارک خودرو، کارت خودرو و نیز مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشید. این مدارک صرفا برای این اخذ می شود که عدالت در جامعه برپا شود و همه بتوانند از این فرصت برای تامین تایر جدید استفاده نمایند. بر اثر اصطکاک تایر با جاده ها، پس از گذشت مدتی نمی توان از آن ها استفاده نمود. عدم توجه به زمان طلایی برای تعویض لاستیک ها می تواند مشکلات بسیار جدی را برای افراد ایجاد کند. هر کدام از لاستیک های تولید شده در کارخانجات مختلف، تا زمان مشخصی می توانند به عنوان یک تایر مناسب برای خودروها مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین اغلب خودروها ممکن است به طور سالانه نیاز به دو تایر نو داشته باشند. این دو تایر را می توان در زمان های مشخص از طرح ارایه ی لاستیک دولتی تهیه نمود. البته شایان ذکر است که به دلیل فراهم نمودن بسترهای لازم برای ارایه غیر حضوری این طرح، حتی امکان خرید این نوع لاستیک ها به تعداد چهار عدد نیز وجود خواهد داشت. اما ین امر بستگی به شرکت تولید کننده دارد.


  

لاستیک دولتی را از کجا بخریم؟

 خراب شدن لاستیک بر اثر تصادف، ساییدگی بیش از حد و یا پنچر شدن آن برای تمام مدل های خودرو اتفاق می افتد. در واقع می توان گفت لاستیک ها هم مانند دیگر قطعات تشکیل دهنده ی سیستم پیچیده ی خودرو، عمر مفید خواهند داشت. حال سوال اینجاست که در صورت نیاز به تهیه ی لاستیک دولتی، از کجا می توان آن را تهیه نمود؟ و یا چه مراکزی آن را ارایه می کنند؟ در پاسخ باید گفت تعداد زیادی از شرکت های مطرح تولید کننده ی تایر خودرو مانند بارز و کویر تایر به ارایه ی لاستیک دولتی طبق زمان بندی مشغول هستند. اما تنها تفاوتی که در بین آن ها وجود دارد، شرایط خاصی است که رعایت آن لازمه ی تایید شدن مدارک و تحویل تایر ها خواهد بود. برای مثال خیلی از شرکت ها چهار حلقه را تنها در یک دفعه به خریدار تحویل خواهند داد. و یا این که در شرایط عدم تطبیق مدارک با مستندات مشهود، نه تنها تایر به فرد تحویل داده نخواهد شد، بلکه مبالغ دریافتی نیز عودت داده نمی شود.

خبر خوشحال کننده این که اکثر این شرکت ها به جهت سیر سریع تر مراحل ارایه ی لاستیک دولتی، تمام شرایط و ضوابط را از طریق وب سایت های معتبر خود به مردم اطلاع رسانی می کنند.

این امر باعث شده که حتی سیستم نوبت دهی نیز در آن ها ایجاد شود و افراد در صورت رسیدن نوبت خود به راحت ترین شیوه ی ممکن بتوانند تایر دولتی خود را تحویل بگیرند.