ورود کاربر
به خاطر سپردن
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟
ثبت نام
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید
سبد خرید
عکس محصول نام محصول تعداد قیمت حذف
مبلغ قابل پرداخت
0
تکمیل اطلاعات پرداخت
شیوه پرداخت
نحوه مراقبت از خودروهای کانورتیبل
نویسنده : Melika Piri

نحوه مراقبت از خودروهای کانورتیبل

 

 

افرادی که صاحب خودروهای کانورتیبل هستند بی شک یکی از بهترین تجربه های رانندگی را با آن خودروهای جذاب تجربه میکنند که لازم به ذکر است که لذت رانندگی با این خودروها در فصل بهار و تابستان دو چندان نیز میشود اما این لذت رانندگی با خودروهای کانورتیبل را زمانی تجربه خواهید کرد که از این خودروی زیبا به درستی مراقبت کرده باشید. اگر شما از جمله طرفداران خودروهای کانورتیبل هستید یا یکی از صاحبان این خودروها هستید پیشنهاد میکنیم که تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید تا از نگهداری و مراقبت این نوع خودروها مطلع شوید.

 

چگونه از خودروهای کانورتیبل مراقبت کنیم؟

اولین قدمی که باید برای محافظت از خودروی کانورتیبل بردارید , تشخیص جنس سقف خودرو است که باید متوجه شوید جنس سقف خودروی ای که در اختیار دارید از پارچه است یا وینیل. برای اینکه بتووانید جنس سقف خودروی کانور تیبل را تشخیص دهید نیاز است تا چند قطره بر روی سقف خودرو بچکانید . اگر شاهد خیس شدن سقف خودرو شدید به این معناست که جنس سقف خودرویتان از پارچه است و اما اگر شاهد جذب نشدن قطرات آب بر روی خودرو بودید به این معناست که جنس سقف خودرو از وینیل است.  این نکته را در نظر داشته باشید که تشخیص دادن جنس سقف خودرو به جهت استفاده از پاک کننده مخصوص دارای اهمیت زیادی است .

چگونه از خودروهای کانورتیبل مراقبت کنیم

افرادی که صاحب خودروی کانورتیبل هستند به این نکته توجه داشته باشند که بردن خودرو به کارواش بسیار روش اشتباهی برای تمیز کردن سقف خودرو می باشد زیرا این امر ممکن است به سقف خودرو آسیب جدی ای وارد کند و خرج زیادی را بر دوش شما بگذارد و طببیعتا پس از این که پس از پرداخت مبلغ زیاد برای درست کردن سقف خودرو , آن قسمت مانند سابق نخواهد بود.

 

نکات مهم برای نگهداری خودروهای کانورتیبل

برخی نکاتی در رابطه با نگهداری خودروهای کانورتیبل وجود دارد که اگر میخواهید خودرویتان مانند روز اوال بماند و در مرور زمان از زیبایی و جذابیت آن کاسته نشود و عملکرد آن مختل نشود باید آن هارا رعایت کنید. این موارد به شرح زیر هستند :

1 . اولین نکته این امر است که به هیچ عنوان خودرویتان را در زیر نور خورشید نشویید .

 

2 . این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید خودرویتان را تمیز کنید و اگر سقف خودرو نیز جز مواردی هست که میخواهید آن را تمیز کنید فقط قسمتی از سقف خودرو را تمیز نکنید و اقدام به تمیز کردن کل سقف خودرو کنید.

 نکات مهم برای نگهداری خودروهای کانورتیبل

3 . برای تمیز کردن سقف خودرو به هیچ وجه از شوینده هایی که با فراورده های نفتی تولید شده استفاده نکنید زیرا این شوینده ها در مرور زمان موجب آسیب دیدن سقف خودرویتان میشوند و در مرور زمان مقاومت سقف خودرو کاهش پیدا میکند که نتیجه این امر نشتی دادن سقف خودرو است.

 

4 . اگر اقدام به تمیز کردن سقف خودرو کرده اید زمانی را به خشک شدن مواد شوینده اختصاص دهید و پس از این که از خشک شدن موارد شوینده ای که برای تمیز کردن سقف خودرو استفاده کردید اطمینان حاصل کردید , پس از آن از خودرویتان استفاده کنید.

 

5 . نکته دیگر این امر است که به هنگام شب به هیچ وجه خودرویتان را به صورت رو باز رها نکنید و حتما سقف آن را در هنگام شب ببندید.

 

نکات مهم درباره با سقف های پارچه ای

1 . اگر جنس سقف شما از نوع پارچه ای است باید برای شستشوی سقف خودرویتان از یک برس نرم و متوسط استفاده کنید.

2 . همانطور که در مطالب بالاتر بیان شد حتما همه قسمت های سقف خودرو را بشویید و پس از شستشو اجازه دهید تا خشک شود .

3 . پس از شسشتوی سقف خودرویتان از سالم بودن سقف خودرویتان اطمینان حاصل کنید و اگر نشتی ای داد متوجه آن شوید.

4 . پس از این که شسشتوی سقف خودرویتان به اتمام رسید و پس از آن خشک گردید , حتما از یک محافظ کننده برای سقف برای افزایش مقاومت سقف خودرویتان استفاده کنید تا مقاومت سقف خودرو در مقابل آب از بین نرود.

 نکات مهم درباره با سقف های پارچه ای

نکات مهم درباره با سقف های وینیل

1 . اگر جنس سقف شما از نوع پارچه ای است باید برای شستشوی سقف از یک حوله میکروفیبری استفاده کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که به هیچ وجه از برس های نرم و متوسط برای شستن سقف های با جنس وینیل هستند استفاده نکنید.

2 . برای شستن سقف هایی از جنس وینیل , حتما از شامپو های مخصوص شستشو استفاده نمایید و توجه نمایید که پس از این که شسشتو پایان یافت ردی از این شامپو ها بر روی سقف خودرو به جا نماند.

3 . پس از این که شسشتوی سقف تمام شد و سپس خشک شد حتما از محافظت کننده های وینیل استفاده کنید تا به بافت و رنگ سقف خودرویتان آسیبی وارد نشود.