ورود کاربر
به خاطر سپردن
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟
ثبت نام
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید
سبد خرید
عکس محصول نام محصول تعداد قیمت حذف
مبلغ قابل پرداخت
0
تکمیل اطلاعات پرداخت
شیوه پرداخت
با چراغ بنزین روشن چند کیلومتر را میتوان طی کرد؟
نویسنده : Melika Piri

با چراغ بنزین روشن چند کیلومتر را میتوان طی کرد؟

 

افرادی که دارای خودروی شخصی هستند , به دفعات زیاد چراغ بنزین خودرویشان روشن شده که طبیعتا تجربه ناخوشانید و اغلب در زمان خاص به وجود می آید که گاهی منجر به متوقف شدن خودرو میشود که طبیعتا این امر بسیار برای رانندگان ناخوشایند است.  همانطور که میدانید بنزین برای خودرو همچون غذا برای انسان میباشد تا انسان انرژی خود برای کار های روز مره داشته باشد و دقیقا همین نقش را بنزین برای خودرو ایفا میکند . برخی افراد نسبت به بنزین زدن خودرویشان بسیار حساسیت به خرج میدهند و هنگامی که بنزنی به نیمه نرسیده به اولین پمپ بنزین مراجعه میکنند و باک بنزین خودرویشان را تا آخر پر میکنند که در مقاله ای با عنوان " چرا نباید باک بنزین را تا آخر پر کرد؟ "  به صورت کامل به  این مسئله اشاره نموده ایم که در صورت تمایل آن را نیز مطالعه کنید.

 با چراغ بنزین روشن چند کیلومتر را میتوان طی کرد

روشن شدن چراغ بنزین همیشه به این معنا نیست که خودرو در همان زمان درحال متوقف شدن است و لازم به ذکر است که گاهی با همان شرایط خودرو میتواند کیلومترها حرکت کند اما طبیعتا رانندگی مسافت طولانی در زمان روشن شدن چراغ بنزین معایبی برای خودرو دارد زیرا هنگامی که چراغ بنزین روشن میشود این هشدار را به شما میدهد که سریع به پمپ بنزین مراجعه کنید زیرا باک بنزین در حال خالی شدن است. همانطور که گفته شد, خودرو میتواند مسافت زیادی را در همان حالت را طی کند اما در این صورت آسیب هایی به خودرو وارد میشود که قصد داریم به این آسیب ها بپردازیم , در این مقاله ما را همراهی کنید.

 

با  چراغ بنزین روشن خودرو چند کیلومتر را میتوان طی کند؟

معمولا هنگامی که چراغ بنزین روشن میشود , به این معنا نیست که باک بنزین به صورت کامل خالی شده و خودرو درحال متوقف شدن است پس با دیدن چراغ بنزین نگران نشوید و نکته دوم این امر است که هنگامی چراغ بنزین روشن میشود تمام محتویات باک بنزین خودرو 8 یا 9 لیتر و در برخی خودرو ها نیز این اعداد به 10 و 15 لیتر نیز میرسد پس به اندازه این اعداد میتوان مسافتی را طی کرد که در خودروهای مختلف این اعداد فرق میکند که در ادامه به چند خودرو در این باره خواهیم پرداخت.

 

پژو 206 : در خودروی پژو 206 هنگام روشن شدن چراغ بنزین با مصارف شهری حدودا از لحظه روشن شدن چراغ بنزین خودرو میتواند 100 کیلومتر را طی کرد.

 

پراید : این خودرو نیز به هنگام روشن شدن چراغ بنزین خودرو برای مصارف شهری و شرایطی بدون هیچ گونه ترافیک میتواند مسافتی در حدود 100 الی 120 کیلومتر را طی کند.

 

پژو 405 : این خودرو با متوسط مصرفی که در شهر با حدود 12.5 لیتر دارد از زمانی که چراغ بنزین خودرو روشن میشود میتواند مسافتی در حدود76 کیلومتر را طی کند.

 با  چراغ بنزین روشن خودرو چند کیلومتر را میتوان طی کند

سمند : این خودرو با حدود 11لیتر در مصرف شهری میتواند مصفاطی در حدود 89 کیلومتر را در زمان روشن شدن بنزین طی کند.

 

ساندرو : این خودرو نیز با مصرف شهری ای که در حدود 9.4 در شهر دارد میتواند مسافتی به اندازه 104 کیلومتر را از وقتی که چراغ بنزین روشن میشود طی کند.

 

رنو کولئوکس : این مدل خودرو با مصرفی در حدود 11.8 که در شهر دارد میتواند مسافتی در حدود80 الی 85 کیلومتر را از زمانی که چراغ بنزین خودرو روشن میشود را طی کند.

 

همانطور که مطالعه نمودید, در خودرو ها مسافتی که خودرو در هنگام روشن شدن چراغ چک خودرو روشن میشود , گفته شد اما گاهی این اعداد در خودرو عوض میشوند برای مثال ممکن است خودرو ای که میتواند در هنگام روشن شدن چراغ بنزین مسافتی در حدود 60 کیلومتر را طی کند , ممکن است که پس از طی کردن مسافتی در حدود 10 کیلومتر خودرو متوقف شود پس زیاد به این اعداد در خودرو اعتماد نکنید و به اولین پمپ بنزینی که در راه وجود دارد مراجعه کنید تا خودرویتان شما را سر راه نگذارد.

 

مضرات رانندگی در هنگام روشن شدن چراغ بنزین

 

همانطور که در ابتدا اشاره شد , رانندگی در شرایط روشن بودن چراغ بنزین , منجر به آسیب های مختلفی به خودرو و قطعات میشود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مضرات رانندگی در هنگام روشن شدن چراغ بنزین

1 . اولین مشکلی در زمان رانندگی به هنگام روشن بودن چراغ بنزین در خودرو به وجود می آید, بی کیفیت بودن پمپاژ بنزین است به این صورت که معمولا در انتهای پمپ ,روسوبات تمیز نیست و معمولا در آن قسمت کثیفی زیاد و همچنین آشغال نیز دیده میشود و اولین مشکلی که به وجود می آید این است که پمپ خودرو در زمانی که بنزین کافی ای موجود نباشد مجبور است که این کثیفی هارا نیز به همراه ته مانده بنزین به موتور خودرو انتقال دهد. با این که خودرو دارای قطعه ای به نام فیلتر بنزین میباشد که وظیفه آن جلوگیری از ورود کثیفی و همچنین آشغال است, اما اگر جز افرادی باشید که در هنگام روشن شدن چراغ بنزین رانندگی میکنید , باید بگوییم که این کار باعث عملکر ضعیف و گاهی از کار افتادن فیلتر بنزین میشود زیرا این قطعه نیز درشرایطی میتواند عملکرد صحیحی از خود به نمایش بگذارد در غیر این صورت نمیتواند عملکرد درستی از خود نشان دهد.

 

2 . سعی کنید به رانندگی  با روشن بودن چراغ بنزین عادت نکنید زیرا با چند بار رانندگی در این شرایط میتوانید هزینه بزرگی را روی دستتان بگذارید و ممکن است مشکلات متعددی برای خودرویتان به وجود آید که یکی از آن ها آسیب دیدن کاتالیزور خودرو است ممکن است برایتان دردسر ساز شود.

 

کلام آخر

سعی کنید همیشه در صندق عقب خودرویتان مقداری بنزین برای این نوع شرایط داشته باشید زیرا این امر ممکن است برای هرکس به وجود بی آید و امری بعید نیست و درصورت داشتن مقداری بنزین هم خیال خودتان از نماندن در سر راه راحت است و هم آسیبی به خودرویتان وارد نمیشود.